Mis on TRE?

TRE (Tension &Trauma Release Exercises)  on tõhus praktika keha ja vaimu harmoniseerimiseks. Meetodi on loonud David Berceli, Phd, kes ühendas bioenergeetikal ja ida võitluskunstidel põhinevad harjutused, mis käivitavad keha loomuliku vibratsiooni.  Harjutused käivitavad keha reflektiivse värina/rappumise, lõdvestades ja vabastades aja jooksul sügavale lihastesse salvestunud stressi ja teiste pingeliste olukordadega seotud lihaspinged. Selle tulemuseks on kogu organismi rahunemine kuni ajutüve tasandini. Tasakaalustub autonoomne närvisüsteem, taastub homöostaas, suureneb aju efektiivsus. See on lihtne, tõhus, positiivsete tulemustega meetod vabanemiseks ärevusest ja stressist. Harjutused on lihtsad ja ei vaja eelnevat kogemust või treenitust, kuid meetodil on oma spetsiifika, mida on vaja tundma õppida.

Kord õpituna saad TRE harjutusi kasutada kogu elu, toetades ja arendades enda vaimset ja füüsilist heaolu. Harjutused sooritatakse mugavuse piiril ilma liigse pingutuseta. Protsess on igaühe jaoks individuaalne kogemus, lõdvestab keha sügavaimate kihtideni ning avab eneseteadvustamises uued tahud.

Positiivsetest sümptomitest võib nimetada ärevuse taandumist, uute mõtteviiside avaldumist, unenägude aktiveerumist, intuitsiooni tugevnemist, uute aisingute ja tajude ilmnemist. Keha muutub kergemaks, plastilisemaks ja painduvamaks, emotsioonid selgepiirilisemaks, neid on kergem teadvustada ja hallata. Samas võib esineda unisuse perioode või negatiivsete emotsioonide võimendumist, liigeste valulikkust. Treeningu ajal või pärast seda võivad inimesed kogeda iiveldust, külmavärinaid, erinevaid emotsioone jms. Vaatamata ebamugavustele, mis protsessis võivad ilmneda, areneb enesetunne tuntavalt kvalitatiivses suunas ning heaolutunde perioodid sagenevad ning pikenevad.

TRE on praktika inimesele, kes on huvitatud püsivast heaolust ja enesearengust.

TRE ametlik kodulehekülg: www.traumaprevention.com

Kuidas alustada TRE-ga?

TRE-ga tutvumiseks on soovitatav konsulteerida sertifitseeritud juhendajaga, sest välisele lihtsusele vaatamata on meetodil oma spetsiifika, mis on keerukas ja vajab individuaalset lähenemist. Leia oma juhendaja, telli individuaaltund või külasta TRE grupitunde ja kursusi.

NB! TRE on enamiku inimeste jaoks turvaline ja tõhus praktika, kuid seda ei tohi kindlasti teha rasedad. Samuti südameprobleemide, hapra psüühikaga, psühhotroopseid aineid või medikamente kasutavad ning keerulisi füüsilisi või vaimseid haigusi põdevad inimesed. Juhul, kui sul on kahtlusi, anna neist kindlasti juhendajale teada.

© TRE stuudio 2020
Kõik õigused kaitstud
TRE stuudio
info@trestuudio.ee
Tel.: 551 8088
magnifier